کاربر عزيز،
به وبسايت وبلاگ دعا-شفا خوش آمديد

۳ مطلب در مرداد ۱۳۹۴ ثبت شده است

انواع ابجد در علم حروف – اقسام اوراد و اذکار

انواع ابجد در علم حروف – اقسام اوراد و اذکار

علمای علم الحروف ، این علم (سیمیا seimeion ) را بخشی از علم جفر دانند. وظیفه اصلی این شعبه از علم را نیز شناخت اسمای غیبی شناسند که با دانش و احکام نجومی و علم اعداد قرابتی ناگسستنی دارد. واقع بر این است که از فواید علم الحروف آگاهی به اسماء الحسنی و سیمیاست. دانش اسرار حروف (سیمیا) را هفت شاخه باشد بقرار ذیل :

۱- علم اعداد ۲- علم اوفاق ۳- علم تنجیم ۴- علم الحروف ۵- دانش دعا و اسماء ۶- علم الافلاک و البروج و معرفت احوال الکواکب ۷- علم الطبایع .
برخی علمای علم الحروف مثل غزالی را اعتقاد راسخ بر این است که اسماء توقیفی خداوند بیش از نود و نه عدد است و برخی این اسماء را بیش از هزار دانسته اند.
در واقع ارزش عدد حروف (حساب جمل یا حروف جمل یا حساب ابجدی) خود دارای مراتبی کاربردی و استعمالی است که مهمترین آنها به قرار ذیل است :
(ابجد کبیر- ابجد اکبر- ابجد کبائر- ابجد اکبر کبائر – ابجد وسیط – ابجد صغیر- ابجد اصغر- ابجد صغایر – ابجد اصغر صغایر)
بر سبیل مثال در ابجد صغیر طریقه عمل بر این نمط است که حروف را نه تا نه تا کسر کنند (عدد حرف بر عدد ۹ منقسم میشود و باقیمانده همان حساب ابجد صغیر خواهد بود و در این صورت حروفی مثل ص و ط و ظ اعداد متناظری را مشتمل نیستند یعنی اگر نه نه طرح گردد هیچ نمی ماند).
عدد وسیط را بر حروف ابجدی اطلاق مینمایند با طرح دوازده دوازده . 

 

ادامه مطلب

بخت گشائی فوری و مجرب

بخت گشائی فوری و  مجرب

۱-جهت بخت گشایی (بخت نیکو) ذکر یا لطیف را هرروز بطور پیوسته ۱۲۹مرتبه بخواند و سپس از خداوند جل جلاله حاجت بطلبد.

 

۲- آیه وَ أَنکِحُواْ الْأَیَامَى‏ مِنکمُ‏ وَ الصَّالِحِینَ مِنْ عِبَادِکمُ‏ وَ إِمَائکُمْ إِن یَکُونُواْ فُقَرَاءَ یُغْنِهِمُ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ  وَ اللَّهُ وَاسِعٌ عَلِیمٌ ( ۳۲نور) را پیوسته به وقت اذان بخواند .

در روایتى منقول است که اسحاق بن جعفر برادر امام کاظم علیه السلام به امام (ع) عرض کرد:

 قربانت گردم آن دعایى را که خواندید، به من نیز یاد دهید. فرمود: باشد، ولى آن را به کسى که شایستگى ندارد، یاد مده و تنها به کسانى که از شیعیان ما هستند، تعلیم کن ، آن گاه فرمود بنویس و من دعارا نوشتم:

 

ادامه مطلب

درمان و روش و نحوه باطل کردن طلسم و سحر

درمان و روش و نحوه باطل کردن طلسم و سحر


درمان و روش و نحوه باطل کردن طلسم و سحر مکتوب هوایی , ابطال طلسم و سحر


طلسم و سحر هوایی یا بادی:
این نوع سحر در معرض هوا یا باد و در جهت مورد نظر معلق و آویزان میشود. زمانی که جریان هوا یا باد این طلسم را به حرکت درمی آورد موجب تاذی و تاثیر بر شخص مسحور میگردد.
از علامتها و نشانه های این سحر و طلسم هوایی این است که شخص مسحور و مطلسم با هر جریان هوا و باد شدیدی متاذی میشود و احساس ناراحتی او تشدید میشود.

ادامه مطلب